Contact us

Any questions, tips? Anything else?

Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form
naujienos

Pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl žurnalistų išaiškintos sukčių grupuotės

Pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl žurnalistų išaiškintos sukčių grupuotės

Pastatas, kuriame veikė „A.K. Group“ skambučių centras (SVT nuotr.)
Sakartvelo teisėsauga pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl vietos kompanijos „A.K. Group“ veiklos. Tarptautinis žurnalistinis tyrimas praėjusią savaitę atskleidė, kad būtent ši įmonė kontroliavo Tbilisyje veikiantį investicinių sukčių skambučių centrą, išviliojusį miližiniškus pinigus iš daugybės žmonių Lietuvoje, kitose Europos valstybėse bei Kanadoje.

„A.K. Group“ veikla buvo išaiškinta dėl nutekėjusių duomenų, kuriuos gavo Švedijos nacionalinis transliuotojas SVT. Švedijos žurnalistai duomenimis pasidalijo su tarptautiniu tiriamosios žurnalistikos centru OCCRP, kuris subūrė maždaug dvidešimties žiniasklaidos organizacijų komandą. Tarptautinė komanda ne tik nustatė, kad būtent „A.K. Group“ kontroliavo skambučių centrą, bet ir identifikavo ne vieną sukčių grupuotės narį.

Sakartvelo prokuratūra „Sienos“ partneriams „Studio Monitori“ patvirtino, kad tyrimas „A.K. Group“ atžvilgiu jau vyksta, tačiau detalių kol kas nekomentuoja. „Galiu tik patvirtinti, kad tyrimas tikrai pradėtas, procesiniai veiksmai vyksta“, - teigė prokuratūros atstovė Baia Tsanava.

Tarptautinės komandos skaičiavimais, „A.K. Group“ kontroliuojamame investicinių sukčių skambučių centre dirbo apie 85 žmonės. Nuo 2022 m. gegužės, kiek apima nutekėję sukčių duomenys, ši organizacija apgavo mažiausiai 6100 žmonių Europoje ir Kanadoje, tarp jų – daugiau nei šimtą aukų Lietuvoje.

Žurnalistinio tyrimo duomenimis, sukčiai iš aukų išviliojo ne mažiau 35 mln. eurų. Nukentėjusieji Lietuvoje prarado mažiausiai 1,2 milijono. Tačiau reali Tbilisyje veikusių sukčių padaryta žala greičiausiai yra gerokai didesnė.

Tarptautinė komanda identifikavo du pagrindinius sukčių organizaciją kontroliuojančius asmenis – tai „A.K. Group“ savininkė Meri Šotadze bei įmonės struktūrose oficialiai nefigūravęs verslininkas Akaki Kevkišvili. Abu jie neatsakė į žurnalistų pateiktus klausimus.

Jei turite pagrindo manyti, kad jūs arba jūsų artimieji nukentėjo nuo „A.K. Group“, kviečiame susisiekti su „Sienos“ redakcija el. paštu info@siena.lt ar kitais kontaktais. Konfidencialumą garantuojame.

„Siena“ yra pelno nesiekianti organizacija, išlaikoma žurnalistinio entuziazmo ir geros valios žmonių. Neparduodame reklamos bei teisių į tyrimus, kad svarbi informacija visuomenę pasiektų be jokių apribojimų ir be etikečių su kaina. Jei tikite mūsų darbu ir idėjomis, kviečiame prisidėti prie „Sienos“ veiklos Patreon platformoje.
© Tiriamosios žurnalistikos centras „Siena“. Šią publikaciją leidžiama perpublikuoti daline ar pilna apimtimi, gavus raštišką VšĮ Tiriamiosios žurnalistikos centras sutikimą ir nurodant informacijos šaltinį.
No items found.

Discover more investigations

Spustelėdami „Sutinku“ sutinkate, kad jūsų įrenginyje būtų saugomi slapukai tam, kad užtikrintume Jums sklandesnį naršymą svetainėje bei galėtume analizuoti svetainės naudojimą. Norėdami sužinoti daugiau informacijos, peržiūrėkite mūsų PRIVATUMO POLITIKĄ.